2017/03/21

Magia olewania - co warto olewać, by być zdrowszym

Magia olewania - co warto olewać, by być zdrowszym
Magia olewania - co warto olewać, by być zdrowszym
Człowiek zazwyczaj ma wiele na głowie i jego czas zajmuje wiele (niepotrzebnych) spraw. Tacy jesteśmy - lubimy się przejmować. Czy aby na pewno jest to korzystne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego? Czy może są jakieś aspekty życia, które możemy sobie odpuścić?

Wyobraź sobie sytuację, że jesteś na nudnym spotkaniu towarzyskim, gdzie musisz słuchać opowieści o 3-letniej córeczce Twojego kolegi z pracy, która codziennie przed snem śpiewa swoją ulubioną piosenkę. Urocze? Nie dla każdego. Pomyśl sobie, że zamiast przyswajać informacje na spotkaniu, które nic nie wnosi do Twojego życia zawodowego i prywatnego mógłbyś zrobić 5 raportów i odkopać się z zaległości. Brzmi wspaniale, prawda? Zatem musisz nauczyć się magii olewania.


Magia olewania - co to znaczy?

Olewać możemy wiele, ale nie chodzi tu o to, żeby zostać zołzą, nie chodzi też o to, żeby stać się hipisem, który ma wszystko gdzieś. Chodzi o to, aby zacząć żyć pełną piersią i olewać to, co niepotrzebne i nie ważne. 

W każdej sekundzie przez naszą głowę 'przebiega' kilka zbędnych myśli. Mnożąc to przez ilość sekund w ciągu całego dnia, mamy pokaźną ilość śmieciowych myśli, które możemy wyeliminować. Z pomocą przyjdzie książka 'Magia olewania'. Dopiero podczas czytania tej książki zrozumiałam, że mój mózg jest zaśmiecony przez zbędne myśli, które nazwałam graty myślowe. Pomocne przy ich odkrywaniu jest zajrzenie wgłąb siebie i zrobienie list, które mają na celu nazwanie 'gratów myślowych' i określenie co może je zastąpić. Podam Wam przykład jednego z moich gratów - (olać) spotykanie się z osobami z przeszłości, których nie lubię. Zamiast tego mogę spędzić czas na kanapie, pod kocem, z kubkiem herbaty i książką. Zyskuję dzięki temu czas dla siebie. Drugim przykładem jest malowanie codziennie powiek cieniami, dzięki czemu mam czas na zjedzenie śniadania w domu.


Łatwo się mówi, ale ciężko to zrobić

To prawda - teoria jest bardzo prosta, ale dopiero praktyka okazuje się być ciężka. Wcale nie tak łatwo wyeliminować myślenie, nawet o rzeczach, które nie są dla nas istotne. Jak wspomniałam wcześniej - ludzie mają tendencje do myślenia o zbędnych rzeczach i przejmowania się nimi. Książka 'Magia olewania' pokazuje nie tylko teoretyczne sposoby radzenia sobie ze zbędnymi sprawami, ale także praktyczne.


Dlaczego warto przeczytać książkę 'Magia olewania'

Ostatnią z książek, która zmieniła moje życie była książka 'Slow fashion'. Dzięki niej zmieniło się moje podejście do ubrań, a także wprowadziłam minimalizm (nie tylko w sferze ubraniowej, ale także kosmetycznej i dobrze mi z tym). Dziś spokojnie mogę powiedzieć, że książka 'Magia olewania' również zmieniła moje podejście do życia. Dzięki tej książce wiem, na czym mam się skupić, a co olewać. Jeśli zdarza mi się błądzić myślami, zaglądam do książki na moją listę 'olać to' i przypominam sobie, czym nie muszę sobie zawracać więcej głowy.


Konkurs

Jeśli ta książka Cię zaintrygowała - weź udział w konkursie. Wystarczy, że w komentarzu pod TYM postem napiszesz hasło 'Magia olewania' i podasz swoje imię, a także adres e-mail. Konkurs trwa do 27.03.2017 do godziny 23:59. Do rozdania mam aż 4 książki!

Wyniki konkursu

Książki Magia olewania trafiają do:

 • Agnieszki  (agnesik@gmail.com)
 • Moniki (moniowiec@gmail.com)
 • Oli (aleksandra.rudzka2@gmail.com)
 • Aurelii (aureliapolec35@gmail.com)
Dziewczyny, czekamy na e-maile na adres: kontakt@dpblog.pl z danymi do wysyłki+numer telefonu. W tytule wiadomości wpiszcie 'Magia olewania'

Serdecznie gratulujemy!

43 komentarze:

 1. Chyba sięgnę po tą pizycje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Uczy dystansu do pewnych rzeczy.

   Usuń
 2. 'Magia olewania' , Karolina, karolinasawczuk24@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. 'Magia olewania',Katarzyna, kasia.norr@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Magia olewania - Agnieszka - agnesik@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Magia olewania" Ewa, dratwinska.e(at)gmail.com

  PS. Przydałby się taki dystans do wszystkiego😀

  OdpowiedzUsuń
 6. A już miałem olać tego posta ale jednak tytuł mocno zaprzątał mi moje myśli więc jestem i czytam :) Ja po części pewne sprawy olewam i wychodzi mi to na dobre...niektórych jednak się nie da nawet jak się mocno chce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, sama dalej walczę ze sobą i myślami. Chyba tylko praktyka pozwoli na całkowite olanie niektórych spraw. I przede wszystkim podział spraw na te, które można olać i na te, którymi trzeba się jednak przejmować.

   Usuń
 7. Coś czuję, że przeczytanie tej książki byłoby dla mnie cenną lekcją. Pewne doświadczenia życiowe sprawiły, że od zawsze przejmuję się nawet najdrobniejszymi sprawami. To z kolei powoduje, że przytłacza mnie ogrom spraw, na które tak naprawdę nie mam wpływu. Rozmyślam nad nimi, chociaż bardzo często to tylko marnotrawstwo czasu. Uczę się segregować sprawy na te "ważne" i te "do olania", chociaż nie jest łatwo. Ktoś kto zawsze chce zrobić wszystko perfekcyjnie niestety nie potrafi odpuścić nawet tych drobnych spraw. Mam nadzieję, że w końcu nauczę się takiej konstruktywnej selekcji;)
  "Magia olewania", Ola, aleksandra.rudzka2@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Magia olewania", Ania, anna@laidback.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. "Magia olewania",Marta,hatsumomo24@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Magia olewania, Monika, moniowiec@gmail.com. Chociaż podobno nie można olewać więcej niż ja to robię ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zaintrygowałaś mnie tą pozycją :) Pewnie przydałoby się, abym ją przeczytała, gdyż już jakiś czas pracuję nad olewaniem pewnych spraw, czy też relacji , które nic nie wnoszą w moje życie, a czas zabierają, a nie rzadko i energię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ;*

   Usuń
 12. 'Magia olewania' Marta (marmar.zakrzewska@gmail.com) - ta książka byłaby wprost idealna dla mnie, uwzględniając moje podejście do wielu spraw ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. 'Magia olewania', Ola, bojdolo@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Wciąż mam problem z olewaniem rzeczy mniej ważnych, więc byłaby to pozycja dla mnie wręcz idealna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie :))

   Usuń
 15. Właśnie czekam na tę książeczkę - jestem jej bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 16. Magia olewania
  Małgorzata
  mkowalska2001@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Magia olewania.
  Joanna
  dyziocha77@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Mój dzień dziś zaczął się od zajrzenia na Twój profil i nie mogę się oderwać od czytania kolejnych wpisów na blogu :D
  A co do olewania- minimalizm w szafie to pół sukcesu a minimalizm w głowie to drugie pół:)- czas popracować nad tym drugim:D

  "Magia olewania" Monika monnique90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa! Bardzo się cieszę, że znalazłaś na naszym blogu przydatne informacje :)

   Usuń
 19. Ten tytuł mnie zniechęcił, ale może po Twojej recenzji się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego? Warto olewać pewne rzeczy np. to, co Cię nie interesuje, a czym zarzucają Cię znajomi z pracy czy rodzina. Olać to! Już od jakiegoś czasu to stosuję i czuję się lepiej, a także mam więcej czasu :)

   Usuń
 20. Coś z tym jest ... "Olewanie" to może nie do końca moje ulubione słowo, ale już "zdrowy dystans" to bliższa mi strategia, której ciagle się uczę ;);)

  OdpowiedzUsuń
 21. Trochę się nie zgodzę. Miałam kiedyś pewne problemy, o których nikt nie wiedział. Odcięłam się od ludzi, znajomych, przyjaciół, rodziny, bo nie mogłam opowiedzieć im o swoich problemach i nie miałam ochoty słychać o ich przyziemnych sprawach skoro w moim życiu rozgrywały się dramaty. W efekcie wszyscy dookoła w końcu przestali zabiegać o moją uwagę i moje towarzystwo, a ja zostałam jeszcze bardziej samotna niż w przypadku siedzenia z koleżanką przy kawie nie mogąc jej powiedzieć o swoich problemach. Zatęskniłam za tą przyziemnoscią innych, bo zawsze jednak mimo wszystko odciągała mnie od swojej rzeczywistości. Z kolei teraz czasami spotkania, które zakładam z góry że będą beznadziejne okazują się bardzo atrakcyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka 'Magia olewania' nie mówi Ci co masz olewać. Sama musisz się nad tym zastanowić i to stwierdzić. Spotkania towarzyskie z ludźmi opowiadającymi o swoich dzieciach to mój przykład.
   Dzieci mnie nie interesują i spotykając się z takimi osobami traciłam czas. Teraz odmawiając spotkań z takimi osobami zyskuję czas na spotkania z bardziej wartościowymi osobami (dla mnie) lub po prostu na odpoczynek.

   To Ty sama określasz na czym Ci zależy, a na czym nie - i te właśnie rzeczy olewasz, bo nie warto na nie tracić czasu.

   Usuń
 22. Magia olewania, Emila mag1c@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Magia olewania Magdalena mbiernacka10@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Ostatnio widziałem książkę o podobnym tytule - cel przez egoizm, kupiłem ją swojej mamie, która spędza czas na robieniu rzeczy dla innych... Tymczasem zauważyłem, że ja też tak robię :/ :)

  Pozdrawiam!

  Magia olewania, Cyprian, cypriancza@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Magia olewania

  Pozdrawiam

  Karolina

  karolina2701@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 26. Magia olewania

  Kinga
  kingarutkowskaofficial@gmail.com

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 27. 'Magia olewania' Iwona iwona@zorganizujsobiezycie.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. Jestem w trakcie czytania "Magii Olewania" i zdałam sobie sprawę, jak prosta i znajoma jest nam zawarta w niej wiedza. W skrócie nazwać ją można "asertywnością". I zdałam sobie również sprawę z tego, jak bardzo byłam i jestem... mało asertywna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asertywność jest trudna, szczególnie do osób bliskich. Ja wiem, że muszę nad tym popracować.

   Usuń
 29. Magia olewania.
  Aurelia.
  aureliapolec35@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Racja! Życia nie wolno traktować zawsze tak bardzo na serio - jest wtedy fajniejsze ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim warto wyznaczyć sobie priorytety i cele. I je realizować. A inne rzeczy olewać, bo nerwy to nic dobrego ;)

   Usuń
 31. "Magia olewania" - Marta - marta@testerkaproduktow.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. "Magia olewania" - Lidka - lmk2@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 33. Magia olewania, Klaudia:)
  klaudia.a.mroz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl