2016/07/27

Tajemnice Zamku - książka dla której warto zarwać noc


Dużo czytam, ale niewiele mówię o książkach, które przechodzą przez moje ręce. No chyba, że któraś z nich zrobi na mnie naprawdę dobre wrażenie, jak ta, którą chcę Wam dziś polecić.

Książka ,,Tajemnice zamku'' Lucindy Riley wpadła w moje ręce przypadkiem, gdy szukałam czegoś do poczytania. Opis książki zaciekawił mnie na tyle, że zdecydowałam się kupić ebooka. 

Historia opowiada o losach Emilie, weterynarz, która nigdy nie potrafiła się porozumieć ze swoją matką. Emilie to jedyna spadkobierczyni zamku, która początkowo chciała sprzedać zabytek, tylko dlatego, żeby nie rozdrapywać ran z przeszłości. Po kilku nocach spędzonych w swoim rodzinnym domu zdecydowała się jednak go zachować i odrestaurować.

To, co działo się później pozwala na wiele godzin zapomnieć o realnym świecie. Kobieta, która uciekała od odpowiedzialności została postawiona w trudnej dla siebie sytuacji. Wtedy też poznaje swojego przyszłego męża, który staje się lekiem na całe zło. Czy aby na pewno ich spotkanie było przypadkowe? A może kryje się tutaj drugie dno?

W dalszej części książki poznajemy historię babci męża Emilie, która była tajną agentką walczącą z władzą niemiecką we Francji w czasach okupacji. W książce opisane są jej działania, rozterki, tęsknota za domem i walka z wewnętrzną chęcią dbania o dobro ludzi, u których się zatrzymuje. Chęć dążenia do pokoju spowoduje, że bohaterka stanie przed naprawdę trudnymi decyzjami.

Co rodzina Emilie i babcia jej męża mają ze sobą wspólnego? Jakie tajemnice kryje w sobie tajemniczy mężczyzna, który został mężem Emilie? Czy jest to prawdziwa miłość?  Tego dowiecie się czytając książkę. Uwaga! Książka jest naprawdę wciągająca ;)

3 komentarze:

 1. Zaciekawiła mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale czemu nie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ogromną chęcią ją przeczytam :)
  Uwielbiam takie książki. Ostatnio czytałam Cukiernię pod Amorem i byłam zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl