2016/03/25

Sposoby na zdrowe zęby

Nigdy nie uwierzyłabym, że tak proste metody pozwalają zachować zdrowe zęby. Kiedy jednak byliśmy u dentystki i oboje usłyszeliśmy, że nie mamy żadnej dziury, a nasze zęby są w idealnym stanie - zaczęłam się nad tym zastanawiać. Może faktycznie coś w tym jest?

Sposoby na zdrowe zęby

Zawsze miałam problem z zębami. Za każdym razem, gdy byłam na kontroli słyszałam ten sam werdykt ,,masz dziurę w zębie, musimy ją załatać''. Nie jestem fanką dentystów. Wszelkie igły, wiertła działają na mnie jak płachta na byka. Niemniej jednak dentystów się nie boję i regularnie chodzę na przegląd (ok, ostatnio sobie pofolgowaliśmy i zamiast po pół roku, poszliśmy dopiero po roku). 

Kiedy dentystka powiedziała, że moje zęby są w idealnym stanie, nie mogłam w to uwierzyć. To samo usłyszał Piotr, więc zaczęłam się zastanawiać czy to aby na pewno przypadek. 

Odkąd założyłam aparat stały zaczęliśmy używać pasty Elmex przeciwko próchnicy, a także zmieniliśmy szczoteczki elektryczne na Oral-B Vitality Precision Clean 3D. To jedna z tańszych szczoteczek elektrycznych, które są dobrej jakości. Dla nas plusem jest również stacja ładująca, bo po tym jak w szczoteczce elektrycznej Spinbrush z Rossmanna nagminnie zalewałam baterie Piotr powiedział ,,dość''. 

Szczoteczka elektryczna Oral-B ma jeszcze jedną zaletę. Czasomierz, który odmierza zalecane 2 minuty mycia zębów. To dla mnie duży komfort, ponieważ domyślam się, że za krótki czas mycia zębów w moim przypadku to był największy problem. 

Nie jestem pewna czy tylko dzięki tej szczoteczce i paście Elmex mamy zdrowe zęby, czy również zmiana diety ma na to wpływ. Wydaje mi się, że warto spróbować, bo te dwa elementy na pewno nie zaszkodzą naszym zębom, a mogą jedynie pomóc. 

5 komentarzy:

 1. Ja używałam Elmex kilka lat i faktycznie od kiedy zaczęłam używać, to przestałam mieć takie problemy z zębami, ostatnio ciągle używam tych past bez fluoru, ale nie widzę aby zęby się psuły, odpukać. Szczoteczki lubię delikatne np. Paradontax Ekstra Sensitiv.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystko ma wpływ. Ja aktualnie używam pasty Lacalut, ale jak tylko mnie podkusi wrócić do Colgate to po jednym myciu już ja i moje dziąsła cierpimy. Nie wiem dlaczego, ale od Colgate dosłownie mnie język piecze w porównaniu z Lacalutem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już od kilku lat używam pasty Elmex, jak dla mnie jest najlepsza i niezastąpiona. Kiedyś miałam problem z kamieniem nazębnym i dentystka poleciła mi Meridol, również okazał się dobry.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też używam Elmex i zdecydowanie polecam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl