2014/05/17

Kilka godzin w Gruzji

Nie, nie byliśmy w Gruzji, ale za to byliśmy w Gruzińskiej restauracji w Sopocie.

gruzja

Od dawna marzyło nam się spróbowanie tradycyjnych, gruzińskich potraw, a wczoraj dzięki mojemu bystremu oku udało się.

Planowany wyjazd do Warszawy miał zaowocować wizytę w takim miejscu, jednak wczoraj podczas spotkania ze znajomymi (N.A.:*) zobaczyłam szyld mówiący o tym, że została otwarta restauracja gruzińska, o czym nie mieliśmy pojęcia...

Już samo wejście przeniosło nas w klimaty Gruzińskich potraw. Piękna dekoracja, czyste (na co zawsze zwracam uwagę) miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Tutaj możecie zobaczyć wnętrze restauracji.

Co prawda nie ma tam ogromnej ilości dań, jednak każdy znajdzie coś dla siebie - od konesera serów, po wielbiciela ryb i mięsa.

P.i ja skusiliśmy się na czaczapuri adżaruli, czyli zapiekany placek z serem gruzińskim i jajkiem. Kiedyś próbowałam zrobić coś podobnego, jednak dopiero wczoraj przekonałam się jak moja wersja była odległa od oryginału. Następnym razem skuszę się chyba na tradycyjne pierogi gruzińskie- chinkali. Podobno są pyszne.

Jedynym minusem jest to, że na dania trzeba dość długo czekać, ale ich smak wynagradza każdą minutę.

W Ocneba (bo tak nazywa się restauracja) jest magicznie i pysznie. Polecam wszystkim, którzy nie boją się próbować nowych smaków. My na pewno zagościmy tam nie raz.

Co prawda zawsze powtarzam, że Sopot ma swoje minusy- wysokie ceny, opłata za powietrze i tłum turystów, ale to miejsce można uznać za ogromny plus.

Dla zainteresowanych podaję dokładny adres:
Restauracja OCNEBA
81-767 Sopot
Monte Cassino 36/5

1 komentarz:

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl