2014/03/23

Darsonval - sprawdzony sposób na trądzik

Dostałam sporo maili i komentarzy, że większość z Was nie dostała instrukcji obsługi do Darsonvalu. Dlatego dziś przychodzę z odsieczą - przekażę Wam to, co otrzymałam od sprzedawcy, który sprzedał mi Darsonval.

Darsonval - sprawdzony sposób na trądzik

Darsonval to najlepszy i sprawdzony przeze mnie sposób na trądzik. Poza tym można walczyć z trądzikiem w domu.

 1. Dłoń na rękojeści Darsonvala podczas zabiegów staramy się układać nisko (przy kablu zasilającym), wyższe trzymanie Darsonvalu może niepotrzebnie odbierać prądy przez naszą dłoń i zmniejszać skuteczność zabiegów.
 2. Po każdym zabiegu (wystygnięciu peloty) dezynfekujemy ją (ja do tego celu używam wodę utlenioną lub srebro koloidalne).
 3. Darsonvalem pracujemy tylko i wyłącznie na sucho, bez żadnych kosmetyków, na cerze suchej (po umyciu odczekujemy do całkowitego wyschnięcia), podobnie z włosami- muszą być one całkowicie suche.
 4. Częstotliwość stosowania uzależniona jest od wielu czynników, jednak można przyjąć że:
 • dla celów pobudzających mikrokrążenie w skórze (masaż ogólny pelotą grzybek) zabieg wykonujemy 1-2 razy w miesiącu,
 • dla zaleczenia obecnych wyprysków skórnych przez krótki okres czasu punktowo możemy stosować Darsonval co 1-2 dni
 • wszelkie kuracje na skórę głowy, antybakteryjne itd. przeprowadzamy 1-2 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni, następnie zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu
Szczegółowy opis zabiegów:

1. Masaż pelotą grzybek

- dokładnie oczyszczamy skórę twarzy i czekamy do całkowitego wyschnięcia skóry. Wykonujemy masaż zataczając małe krągłe ruchy od czoła po nos, prawy polik, broda, lewy polik, nos. Powtarzamy kilkakrotnie nie zatrzymując peloty podczas zabiegu w jednym miejscu.
czas zabiegu: 5-15 minut
moc: 50-60%

2. Leczenie wyprysków pelotą grzybek lub punktową
- dokładnie oczyszczamy miejsce kuracji i czekamy do wyschnięcia. Końcówkę peloty przykładamy do miejsca kuracji na 10 s i odrywamy. Powtarzamy 2-3 razy.
moc: 40-75%

- alternatywnie przykładamy pelotę na 2-3 sekundy i odrywamy od skóry wielokrotnie (6-10 razy)
moc: 50-100%

3. Oczyszczanie i leczenie skóry głowy pelotą grzebień
- montujemy pelotę. Rozczesujemy włosy dotykając grzebieniem skóry głowy prowadząc pelotę zgodnie z kierunkiem rosnących włosów (z góry do dołu)
czas zabiegu: 5-15 minut
moc: 30-60%

4 komentarze:

 1. "wszelkie kuracje na skórę głowy, antybakteryjne itd. przeprowadzamy 1-2 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni, następnie zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu" ... Albo mi się coś poprzestawiało, albo gdzieś wyczytałam że na skorę głowy można codziennie :/ Zależy mi na tym ponieważ mam przerzedzone włosy i teraz już sama nie wiem ale też nie chcę przesadzic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, na skórę głowy stosujemy zgodnie z powyższym. Stosowanie codziennie nie jest wskazane, jedynie w przypadku trądziku wskazane są punktowe zabiegi max 3-4 minuty.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Nie ma za co :* W razie pytań - daj znać :D

   Usuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl