2011/12/06

Mikołajkowy prezent od P. i limitka coca-cola

Biegnę pochwalić się co dostałam od P. na Mikołajki.
W moim domu od zawsze panowała zasada, że na Mikołajki dawało się słodycze, ewentualnie symboliczny prezent.

Cieszę się, że P. wyznaje tą samą zasadę:)

Mikołajkowy prezent od P. i limitka coca-cola

Nie wiem czy widziałyście tą limitowaną kolekcję świąteczną Coca Cola w prześwietnych, szklanych butelkach!

Od zawsze zastanawiałam się dlaczego w większości filmów Bollywood bohaterowie piją Coca Colę ze szklanych butelek. Otóż ostatnio na wp.pl był temat, dlaczego Coca Cola smakuje inaczej jak się pije z puszki, czy plastikowej, bądź szklanej butelki. To nic innego jak reakcja chemiczna. Podobno prawdziwy smak Coca Coli poznamy dopiero wtedy, kiedy pijemy napój ze szklanej butelki- nie wchodzi ona bowiem w reakcje chemiczne z piciem.

Dwie buteleczki są już opróżnione, puste zostawię sobie jako wazonik lub coś innego. Jeszcze nie wymyśliłam dokładnie na co, jednak butelki są tak ładne, że szkoda je wyrzucić.

Druga część prezentu- pralinki Lindt- przecudowne, najukochańsze, najsmaczniejsze... przyznam, że to moje największa słodyczowa słabość...po prostu rozpływają się w ustach...
Po opróżnieniu(czyli już niedługo;)) puszka będzie poręcznym opakowaniem na herbatę. Może być również wykorzystana do przechowywania pierniczków, których ja niestety w tym roku nie będę miała czasu upiec.
Mikołajkowy prezent od P. i limitka coca-cola

Przypomnijcie mi to następnym razem pochwalę się jakie pierniczki zrobiliśmy P. w zeszłym roku. Było z tym tyle zabawy...ale opłacało się-wszyscy zajadali się ze smakiem.
Apropo- jakby pierniczki wyszłyby Wam za twarde- wystarczy włożyć do słoiczka/pudełeczka/pojemnika w którym przechowujecie pierniczki kawałek surowego jabłka. Dzięki temu zmiękną i będą miały lekko jabłkowy posmak.

3 komentarze:

  1. ooo tak czekolady i pralinki Lindt nie mają sobie równych :) nie da się tego smaku porównać z innymi czekoladowymi wyrobami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja bym z nich zrobiła świeczniki:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl