2011/12/05

Jak pozbyć się trądziku - oczyszczanie domowym sposobem

Robiłam raz w życiu oczyszczanie twarzy. Co z tego pamiętam? Ogromny ból oraz czerwoną buzię po zabiegu.

oczyszczanie twarzy

Dlaczego o tym mówię? Ponieważ sama wolę zafundować sobie oczyszczanie twarzy, które jest dużo mniej bolesne, ale nie aż tak dokładne jak w salonie - to oczywiste.

Kiedyś miałam sporo wągrów na nosie, teraz gdy widzę, że jakiś pojawia się na mojej skórze- traktuję go maseczką rozgrzewającą firmy Avon, która ułatwia pozbycie się wągrów.

Moja opinia:
Bardzo lubię maseczki rozgrzewające, ponieważ świetnie oczyszczają. Według mnie dużo lepiej niż zwykła maseczka, ponieważ otwiera pory, przez co są lepiej oczyszczone.


Efektów niestety nie widać po pierwszym zastosowaniu, jednak po trzecim i kolejnym zastosowaniu pory są znacznie oczyszczone, zmniejsza się ilość wągrów.

Skóra jest czystsza, ale również gładsza i jaśniejsza. Przy regularnym stosowaniu pozwala skutecznie usunąć niedoskonałości.

Przyznam się, że nie spodziewałam się aż tak dobrych efektów. Byłam bardzo zaskoczona. Nie wiem do końca czy moja czysta i gładka buzia to zasługa tej maseczki, czy całej serii firmy Avon, którą używałam.

Jak pozbyć się trądziku - oczyszczanie domowym sposobem

Maseczka sama w sobie jest bardzo ciekawa - po zetknięciu ze skórą (lekkim masowaniu), zaczyna ją rozgrzewać. Najlepsze efekty rozgrzewania, ale nie palenia skóry, czuć gdy zmywamy produkt ciepłą wodą. Wtedy jest takie ,,dziwne'', ale zarazem przyjemne uczucie ciepła.

Konsystencja dość gęsta, według mnie z dodatkiem cynku (kiedyś miałam pastę cynkową i miała taką samą konsystencję). Dość ciężko zmyć produkt.

Zapach neutralny, nie drażniący.

Radzę bardzo uważać, by kosmetyk nie dostał się do oczu! uważajcie również jeśli macie pomalowane paznokcie, bo maseczka zmatowiła lakier!!(nie wiem dlaczego tak się stało, ale jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam biały nalot na paznokciach. Niczym lekko wyżarty lakier.)

Myślę, że spokojnie mogę polecić ten produkt tym osobom, które miewają problemy z trądzikiem i wągrami.

Kolejny raz przekonałam się, że Avon potrafi wypuścić na rynek całkiem dobre kosmetyki. Co nie zmienia jednak faktu, że fanką tej firmy nie zostanę.;)

2 komentarze:

  1. To coś zdecydowanie dla mnie. Przyznaje, że dawno, a nawet bardzooo dawno nie używałam żadnej maseczki rozgrzewającej... Przekonałaś mnie, że już czas najwyższy się w taką zaopatrzyć. Przy następnym zamówieniu Avon biore ją!

    OdpowiedzUsuń
  2. ja trochę się boje ich kosmetyków przeciwtrądzikowych itp. w składzie alkohol no i jakoś jestem ostrożna..ale ciekawa recenzja...może kiedyś zaryzykuje..

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twój komentarz! Zachęcamy do przejrzenia starszych postów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: kontakt@dpblog.pl

Instagram @dpblogpl